Zapach prawdziwego mężczyzny... Dior Sauvage

18:38

Ostatnio częściej pisze chyba o zapachach dla mężczyzn, niż tych dla kobiet, bo mocno mnie one fascynują... A nawet mogę napisać więcej - zaczęłam lubić  je równie bardzo co kobiece.

Kolejnym zapachem obok którego nie przejdę obojętnie jest nowość Diora - Dior Sauvage. Zapach dedykowany dla prawdziwych mężczyzn. Skąd to wiem? Bo twarzą i odwzorowaniem zapachu został nie kto inny jak sam Johnny Depp... Trzeba tłumaczyć coś więcej? ;)
Dior - perfumy Sauvage
Po około 5 latach Dior wprowadził niezwykła nowość i nieźle namieszał w perfumiarskim półświadku dla mężczyzn. Choć ten zapach jest ciężki i typowo męski, to jego fankami jest wiele kobiet (to opinia kilku moich koleżanek i Pani w perfumerii Sephora). Czym zatem nas kusi? 

Dior - perfumy Sauvage
Twórcą nowego zapachu jest Francois Demachy. W skład nut głowy wchodzą: pieprz i bergamotka kalambryjska, nutę serca otwiera lawenda, geranium i pieprz syczuański, pieprz różowy, elemi, paczula i moja ulubiona wetyweria. W skład nut bazy wchodzą labdanum, cedr i ambroksan. 

Dior - perfumy Sauvage
 Czemu mnie uwiódł? Z pewnością jest temu "winien" wetiwer lub wetyweria. Cytrusowo-pieprzowy początek bardzo szybko przenosi mnie w krainę drzewna. Wbrew temu co czytałam na kilku perfumiarskich forach ten zapach nie jest ani nudny ani oczywisty. Jest prosty ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie świdruje nosa tysiącem niepasujących do siebie woni.

Dior - perfumy Sauvage
To, co mogę śmiało o nim napisać, to to, że jest charakterystyczny. Nie pomylisz go z żadnym innym zapachem, a osobę, która go nosi zapamiętasz na dłużej.

Dior - perfumy Sauvage
Oprócz samego zapachu, który oczywiście w perfumach stanowi jedną z najważniejszych składowych całości, Dior Sauvage urzekł mnie opakowaniem - a dokładnie dbałością o detale. Zamknięcie jest bardzo ciężki i stanowi wagowo ponad połowę całości butelki. To też sprawia, że butelka wydaje się być solidna. Logo CD na zamknięciu i dolnej części wieczka sprawia, że czujemy iż produkt jest najwyższej jakości i pochodzi od znanej marki.
Butelka, zapach, twarz marki - całość idealnie się łączy.
Dior Sauvage ma to "coś" czym uwodzi mężczyzn, ale także... kobiety. W końcu w dużej mierze mężczyźni chcą zwabić na swój zapach nas. A ta propozycja Diora wabi nas nie tylko na sam zapach, ale także na jego właściciela. Bo typowo męski zapach może dać nam cień szansy, że używa go prawdziwy mężczyzna... :) I tego założenia się trzymajmy :)

Dior - perfumy Sauvage


You Might Also Like

5 komentarze

Wpisy na blogu są jak uśmiech - nigdy ich za wiele ;) Wszystkie są dla mnie bardzo cenne.
Jest mi miło, że odwiedzasz Pracownie, mam nadzieje, że się tu zadomowisz... :)
Pozdrawiam ciepło,
E.

Popular Posts

Obserwuj mnie na Fashiolista