Spotkanie prasowe VICHY - idealia PRO - walka z przebarwieniami oraz prezentacja Andy Rottenberg

00:24ditam Was wieczornie,
Dziś miałam przyjemność być na spotkaniu prasowym organizowanym przez L'oreal, a konkretnie markę Vichy. Mini konferencja poświęcona została nowej pozycji w ich fercie - Idealia PRO (dostępny od października w Polskich aptekach), który ma usuwać przebarwienia różnego pochodzenia. Udział w spotkaniu wzięła zarówno dermatolog jak i kuratorka sztuki.
Używałyście do tej pory produktów na przebarwienia?

Dziewczyna bez piegów jest jak niebo bez gwiazd - tak zawsze mawiałam - uwielbiałam swoje piegi, każdy z osobna i wszystkie naraz ;) Po wielu latach zmieniłam jednak zdanie na ich temat -i hciałabym wyrównać koloryt mojej cery - a więc rozjaśnić piegi.


Wg tego co pisze VICHY na temat przebarwień:

80% kobiet w różnym wieku ma problem z co najmniej jednym typem przebarwień (Na podstawie wywiadów przeprowadzonych z 263 kobietami w wieku 30-50 lat, Francja )

Problem przebarwień dotyczy wielu kobiet, bez względu na wiek i karnację. Bardzo długo utrzymywało się przekonanie, że przebarwienia pojawiają się z wiekiem i że dotyczą głównie kobiet po 50 r.ż. Słońce, hormony, ciąża, a także stres mogą przyczynić się do ich powstawania.

1/3 Europejek między 20. a 30 r.ż. uważa, że problem przebarwień dotyczy właśnie ich. Zjawisko to nasila się z wiekiem i dotyczy:

40% kobiet między 30. a 40. r.ż.

42% kobiet miedzy 40. a 50. r.ż.

(Źródło: IPSOS 2007, Europa)


To nie tylko problem osób starszych, ale także młodych kobiet, które mają zmiany hormonalne, przyjmują antykoncepcje lub pozostały u nich plamy po ekspozycji na słońce lub solarium. Coraz więcej kobiet ma ten problem.


Anda Rottenberg

Na spotkaniu oprócz dermatolożki wystąpiła Anda Rottenberg, która opowiedziała o różnych obliczach kobiecości.

Anda, to swoisty człowiek instytucja w naszym kraju. Jest to jednak z najbardziej znanych i kontrowersyjnych pań - kuratorek sztuki. Choć ma już swoje lata, jest młoda duchem, udziela się aktywnie w ramach praw kobiet, popiera i współtworzy Kongres Kobiet, a także ma swoje jasno wytyczone poglądy. We wrześniowym ELLE był nawet z nią wywiad, co mnie bardzo ucieszyło :)

Podoba mi się w tej Pani nieszablonowość podejścia do sztuki. Ona wychodzi poza stare, utarte schematy i daje szanse młodym zdolnym artystom.

Lubie kontrowersyjne podejście do sztuki jak ona, bo ono ma drugie dno - pokazuje sposób postrzegania świata przez artystę, zwraca uwagę na pewnien problem społeczny, jest krzykiem twórcy do odbiorców. Anda pokazała nam dziś różne podejścia kobiet do kobiet w twórczości.

To zastanawiające jak długo już kobiety pokazywały koniecznosć dostrzeżenia naszej pracy, sztampowego wpisywania kobiet w schematy, patrzenia na kobiety jak na ciało oraz odrzucanie przez świat wszystkiego co nie mieści się w tzw. kanonie piękna.

Na myśl o tego typu artystkach - "wojowniczkach" ku pokrzepieniu serc wszystkich, przychodzi mi akcja artystyczna Julity Wójcik, która miała miejsce w lutym 2001r. Artystka ubrana w fartuch obierała przez kilka godzin 50 kg ziemniaków. Przyłączali się do niej ludzie, którzy z własnymi obieraczkami strugali ziemniaki. Julita wywołała niemały skandal. Ludzie dyskutowali - czy obieranie ziemniaków nadaje się do Zachety, czy obieranie warzyw w galerii jest sztuką? Autorka zwróciła uwagę na codzienne czynności kobiet, które są wykonywane niemal rutynowo i nikt ich nie zauważa. a to jest sztuka dnia codziennego.

źródło art.blox.pl
Prelegentka pokazała nam jak ewoluowało myślenie polskich artystek, jak postrzegały kobiety w różny sposób, o co walczyły. Piękna lekcja historii i feminizmu zarazem.
A propos Vichy Idealia PRO - jeszcze będzie o nim wpis po przetestowaniu go i innego produktu takiego samego przeznaczenia - porównam czy te produkty działają i który z nich jest skuteczniejszy.

You Might Also Like

10 komentarze

 1. A ja mam zwykły Vichy Idealia i jestem zadowolona, ciekawe jak się sprawdzi wersja PRO :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja marzę o likwidacji piegów :D od dawna :D i z pewnością kupie

  OdpowiedzUsuń
 3. piegów nie mam, ale to zdanie "Dziewczyna bez piegów jest jak niebo bez gwiazd" - bardzo mi się spodobało. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi tez sie spodobalo - musze sobie zapamietac !!!!!

   Usuń
 4. "Dziewczyna bez piegów jest jak niebo bez gwiazd" - o dzisiaj to moej motto :) ja jestem piegowata, kiedyś nie nawidziłam moich plamek, ale powoli się do Nich przezwyczailam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawa jestem jak się sprawdzi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie się zapowiada ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie przepadam za firmą vichy

  OdpowiedzUsuń

Wpisy na blogu są jak uśmiech - nigdy ich za wiele ;) Wszystkie są dla mnie bardzo cenne.
Jest mi miło, że odwiedzasz Pracownie, mam nadzieje, że się tu zadomowisz... :)
Pozdrawiam ciepło,
E.

Popular Posts

Obserwuj mnie na Fashiolista